Lizingo rūšys

Automobilių lizingas – tai ne tik kasmėnesiniai mokesčiai, įprasti pirkimui išsimokėtinai. Yra galimybė rinktis skirtingas lizingo rūšis, pasirenkant tą, kuri Jums atrodo patrauklesnė, priimtinesnė.

Finansinė nuoma / lizingas

Finansinė nuoma arba finansinis lizingas – įprasčiausia lizingo rūšis, apie kurią dažniausiai ir pagalvojama ištarus žodį lizingas. Per nuomos / lizingo laikotarpį yra sumokama visa automobilio įsigijimo suma, palūkanos ir, jei taikoma, kiti mokesčiai. Pasibaigus nustatytam terminui ir dalimis sumokėjus visą sumą tampama automobilio pilnateisiu savininku.

Dažniausiai perkant automobilį finansinio lizingo būdu yra mokamas pradinis įnašas (bent 10-15 proc.), galioja įvairūs reikalavimai automobilio amžiui, vertei, beveik visuomet bus reikalaujama pasirūpinti ir KASKO draudimu.

Paskola automobiliui

Lizingo rūšys dažniausiai neapima paskolos automobiliui, kadangi toks finansavimo metodas artimesnis vartojimo paskolai. Pirkdami automobilį su paskola Jūs iš esmės perkate jį imdami vartojimo kreditą, tačiau dėl didesnės užstato vertės, aiškaus Jūsų pirkinio siūlomos kiek palankesnės sąlygos nei imant įprastą paskolą vartojimui.

Paskola automobiliui dažniausiai siūloma nuo vos kelių šimtų eurų iki ~15 tūkst. eurų, tik retais atvejais siūlomos didesnės sumos. Didelis privalumas – beveik niekada nereikalaujamas pradinis įnašas, ne visuomet reikia ir KASKO draudimo, neribojamas automobilio amžius, vertė. Tačiau paskolos automobiliui įprastai yra brangesnės nei automobilių lizingas.

Veiklos nuoma

Veiklos nuoma yra labiau orientuota į verslo atstovus bei tuos, kurie nori išskirtinai naujo automobilio bei žada juo naudotis ribotą laiką. Pasirinkus tokią finansavimo paslaugą lizingo bendrovė įsigyja Jūsų norimą transporto priemonę ir leidžia ja Jums naudotis nustatyta laiką. Žinoma, už tam tikrą nuomos mokestį. Pasibaigus sutartam terminui Jūs galite rinktis: grąžinti automobilį lizingo bendrovei, pratęsti veiklos nuomą arba sudaryti naują nuomos sutartį kitam automobiliui. Yra galimybė ir išsipirkti nuomojamą automobilį.

Didžiausias trūkumas – automobilis pasibaigus sutarčiai nėra Jūsų, tačiau galite kas metus ar dvejus keisti transporto priemonę, nereikia rūpintis jos technine priežiūra, draudimu – visu tuo pasirūpina lizingo bendrovės atstovai.

Likutinė vertė

Dažnai automobilių lizingas siūlomas su likutine verte, tai galioja nepriklausomai kokios lizingo rūšys buvo pasirinktos. Likutinė vertė – tai suma, kurią reikėtų sumokėti pasibaigus veiklos nuomos ar lizingo sutarčiai jei norėtumėte tapti pilnateisiu automobilio savininku. Kitu atveju – automobilis atitenka lizingo bendrovei. Dar vienas variantas – pratęsti lizingo sutartį. Toks lizingo būdas yra artimiausias veiklos nuomos tipui, tačiau pastaruoju metu siūlomos daugybės lizingo bendrovių ir automobilių pardavėjų. Didžiausias privalumas – mažesnės mėnesinės įmokos.

Lizingo rūšys gali būti ir kombinuojamos, siūlomi unikalūs variantai, tad pasidomėkite visomis pasiūlymo sąlygomis, įvertinkite, koks variantas Jums yra tinkamiausias ir pasirinkite naudingai!